KRBy

Teplovzdušné krby

Teplovzdušné krby fungují na principu proudění, neboli konvekce vzduchu. Ten vstupuje spodní mřížkou do komory krbu, ohřívá se o rozpálené kovové tělo krbové vložky a vystupuje horní ventilační mřížkou zpět do místnosti.

Výhoda:
Výhodou teplovzdušného krbu je schopnost předat do prostoru velice rychle tepelnou energii. (tuto výhodu lze využít i u krbů akumulačních. Stačí takový akumulační krb opatřit ventilačními mřížkami a dočasně (do uzavření mřížek) z něj vlastně teplovzdušný krb udělat).

Teplovodní krby

Teplovodní krby spojují dokonale dvě věci: příjemné emoce z pohledu na oheň s užitnými vlastnostmi a funkcí. Teplo z teplovodního krbu se dostane všude, kde máte klasický rozvod topného systému v domě. Do tohoto systému je vhodné zapojit také akumulační nádrž a energii z nádrže je možné využít nejen pro vytápění radiátory či podlahovým vytápěním, ale také pro ohřev teplé vody pro běžné používání.

Výhoda:
Správnou instalací lze vytvořit topný systém, v němž budu topit jednou za 24 hodin třeba jen pár hodin denně a pokryju kompletní tepelné ztráty domu.

Akumulační krby a kamna

Na rozdíl od teplovzdušných krbu, které ohřívají jen vzduch, akumulační krby a kamna využívají sálání tepelné energie. Nevzniká tak vrstvení do tepelných zón a teplota v místnosti je od podlahy po strop konstatní. Použitím akumulačních materiálů dochazí k ,,nabíjení,, stavby tepelnou energií . Interval přikládání je zde až jednou za 12hodin.

Výhoda:
Sálavé teplo působí na člověka regeneračně, je to záření podobné slunečnímu.

Kachlová kamna, krby a sporáky

Pokud chcete, aby kamna nejen příjemně vytopila celý dům, ale i uvařila, je nejlepším řešením postavit sporák s plotnou. Díky své konstrukci a použitým materiálům, dokáže rozložit vytvořenou tepelnou energii na vytápění a vaření. V případě, že rádi pečete, je možnost zabudování pečící trouby.

Výhoda:
Díky akumulační mase z níž je sporák vystavěn jde tepelná energie do pečeného jídla ze všech stran formou tepelného sálání, nikoliv teplovzdušného proudění. Jídlo tak není „vysušováno“ a zůstává neuvěřitelně šťavnaté.

Plynové krby

Plynové krby jsou optimálním řešením pro zákazníky vyhledávající komfort a téměř bezobslužné ovládání krbu. Krb můžete zapálit z pohodlí svého křesla pomocí dálkového ovladače a užívat si veškeré výhody hoření s dokonalou podívanou na plameny. Plynový krb předává tepelnou energii podobně jako teplovzdušný krb na dřevo. To znamená, že tyto krby využívají během své funkce ohřevu vzduchu a jeho proudění

Výhoda:
Plynový krb je skvěle regulovatelný. Během okamžiku uvedu dálkovým ovladačem krb do provozu, změním jeho výkon, či jej vypnu.

Zahradní krby a kuchyně

Především v letních měsících oceníte při setkání s přáteli kouzlo venkovního krbu a přípravu občerstvení na otevřeném ohni. Do zahradních krbů lze instalovat grilovací nerezové zařízení. Upřednostňujeme zadní opékání, při kterém se vypekáné tuky nespalují v ohništi a nevznikají tak škodlivé látky.

Jsme prodejci zahradních krbů Norman.

Co nabízíme za služby:

 • kompletní realizaci zahradních krbů a kuchyní na přání zákazníka
 • konzultace, zaměření, vizualizace
 • komplexní zpracování, možnost i doplňkového prodeje
 • různé možnosti sortimentu
  • pizza pec, grilovací pec, udírna, pracovní a úložné prostory
 • doplňkový sortiment
  • nerezové otočné grilovací jehly (včetně motorku)
  • zadní grilování
  • ocelové grilovací topeniště
  • nerezové rošty
  • kamenné desky

Vložkování a frézování komínů

Potřebujete obnovu či rekonstrukci Vašeho komínu?

 • frézování a zároveň vyvložkování komínů vlastní frézou a proškoleným pracovníkem.
 • v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a domluvit si schůzku při které vše prohlédneme a vytvoříme individuální nabídku.

Domluvte si nezávaznou informativní schůzku